Ošetření krční páteře

Ošetření krční páteře

Velmi často se setkávám s blokádami krční páteře, resp. téměř jsem se ještě asi nepotkala s nikým, kdo by měl ve správné rovině krční obratle. Manuální terapie v této oblasti trvá v podstatě nejdéle – provázanost krční nervové pleteně (plexus cervicalis) a fasciálních řetězců ovlivňuje celé tělo, tedy pokud správně uvolníme krční páteř, spustí se několik procesů vedoucích k regeneraci a samoléčbě těla.

krční páteř osteodynamika

Problémy s krční páteří mají kořeny už od narození při průchodu porodními cestami, či jsou to dále úrazy, autonehody, špatné držení těla, nedostatek pohybu, dívání se do telefonu atd.

Každý obratel má svůj tvar i určení, propojuje se s různými tkáněmi (orgány) a jejich deformace a blokády se demonstrují jako velmi nepříjemné patologické stavy i bolesti. Níže citace k možnému ovlivnění špatné polohy krčních obratlů:

  • „C1 – narušení nosiče způsobuje bolesti hlavy, nervozitu, nespavost, vysoký krevní tlak, tinitus (zvonění v uších), špatné zásobování hlavy krví, závratě.
  • C2  čepovec je propojen se zrakovými a sluchovými nervy, s dutinami, se spánkovou a čelní kostí, jazykem – poruchy vyvolávají potíže s dutinami, alergie, omdlévání, oční vady (šilhavost, i slepotu), bolesti uší.
  • C3 – je propojen s tvářemi, ušními boltci, obličejovým skeletem, se zuby a trojklanným nervem – neuralgie, akné, ekzém.
  • C4 – nos, ústa, rty, Eustachova trubice – senná rýma, zhoršený sluch až jeho ztráta.
  • C5 – s hrtanem, hlasivkami, krčními žlázami, blokáda způsobuje záněty hrtanu, bolesti krku, angíny, trvalý chrapot.
  • C6 – spojen se svaly krku, s rameny, s mandlemi – ztuhlý krk, bolesti paží, suchý kašel a záněty mandlí.
  • C7 – se štítnou žlázou a s lokty. Jeho blokáda způsobuje časté nachlazení a problémy se štítnou žlázou, která ovlivňuje mnoho funkcí v těle. Poškození se projevuje únavou, zimomřivostí, zácpou, depresemi, přibýváním na váze, bolestmi kloubů, srdečními a cévními poruchami, vyšším cholesterolem a neplodností.“