Nové vybrané příběhy z terapií miminek a dětí :)

Holčička E., 2 měsíce – problémy s vyprazdňováním, od narození pouze rourkou každé dva týdny, dle pediatra vše v pořádku… Ošetřuji celé tělo po fasciálních řetězech, v oblasti břišní dutiny cítím největší napětí v oblasti tlustého střeva v jeho poslední části (colon sigmoideum k rectu), viscerálními techniky uvolňuji…Dva dny po terapii se holčička sama vyprázdnila…S maminkou se vidíme po třech týdnech znovu na kontrole, sděluje mi, že od té doby se pravidelně sama vyprazdňuje…:) Mám radost:)

Holčička E., 2 roky – od 11. dne narození do současné doby pláče ze spaní a budí se, od doby, kdy se rozmluvila si stěžuje na bolest…Ošetřuji holčičku v náruči maminky, blokády jsou v celé páteři, po chvilce usíná…Druhý den dostávám zprávu od maminky, že prvně spala celou noc…Po měsíci se vidíme znovu, maminka říká, že tři týdny krásně spinkala bez bolesti a celou noc, posledních pět dní se opět budí….bohužel se někdy blokády znovu vracejí a je potřeba právě terapii zopakovat….Opět ji maličká prospí….uběhlo pouze pár dní od druhé terapie a zatím je noční spánek zase v pořádku:)

Chlapec J., 13 let – přichází prvně na terapii se špatným postojem těla, maminka zmiňuje ještě problém s hybností pravé ruky, na kontrole u pediatra diagnostikován tenisový loket (neboli zánět šlach) a mazání protizánětlivou mastičkou. Kontroluji paži a loketní kloub – loketní kost není ve správné poloze k výběžku pažní kosti (resp. olecreanon ulnae k fossa olecrani), nelíbí se mi to a mamince doporučuji rentgen. Ještě v ten den se dostali na rentgen s potvrzeným nálezem nefyziologického postavení loketní kosti a jsou odesláni do FN Motol, kde se dozvídají potřebu operace a rehabilitací. Tenhle příběh zmiňuji proto, že někdy je nám terapeutů vyčítáno, že nemáme VŠ lékařské vzdělání, tohle je ukázka, jak někdy palpace, znalost anatomie, cit a láska k oboru něco málo taky dokážou 🙂

Štítky: , , ,