Můj příběh

Manuální terapii jsem objevila při náhodném setkání s úžasnou Kateřinou Kalinou z Domažlic, ke které jsem přišla s bolestí zad. Byla mi ošetřena krční páteř a bolestí zad vymizely. V té době jsem měla 8 týdenní miminko, v rámci vyprávění o porodu a starostech, které jsem s mým synem Timothym měla, mi Kateřina nabídla, ať ho druhý den přinesu k ní na ošetření.

Timothy od narození strašně plakal, nespinkal, zvracel, zploštila se mu hlavička díky jednostranné preferenci otáčení hlavy. I když jsem doktorům tvrdila, že mi miminko prostě nespí, resp. pak nespíme celá rodina a padáme všichni vyčerpáním, nikdo se nad tím nepozastavoval – diagnóza byla, že je naprosto v pořádku, nejspíš ho trápí kolika či některé miminka víc pláčou. Jednoho odpoledne tato situace vyústila rozhoukáním monitoru dechu a rychlou resuscitací a záchrankou. Naštěstí díky rychlé reakci si Timík nenese žádné následky.

Ale zpět k terapii Timíka – Kateřina ho začala jemným dotykem ošetřovat, jen jsem tiše a nevěřícně pozorovala, jak se pod jejími dlaněmi začíná z velkého pláče uklidňovat. Měl stažené tkáně kolem žaludku, celou pravou část těla a blokádu krční páteře na AO skloubení. Po ošetření žaludku se na Kačku začal usmívat a já byla neskutečně dojatá, protože jsem viděla v jeho očích obrovskou úlevu. Při ošetření krční páteře v jejich rukách usnul.

Po její terapii se vše otočilo, začal spinkat, přestal zvracet, přestaly problémy s kojením a Timík začal být šťastným miminkem. Kačce budu dokonce života vděčná, protože obrovsky pomohla Timíkovi a také nám. Otevřela mi dveře k jiné práci s tělem, přivedla mě na dlouhou, ale krásnou cestu pochopení lidského těla a pomoci lidem a zvířatům.

Přeji si, aby jednoho dne, byly všechna miminka po narození ošetřena pomocí manuální terapie. Myslím, že by spousta maminek a miminek byla spokojenějšími..

Vzdělání

2020 Dornova metoda pro psy, A. Dunová

2020 Osteodynamika – level 1, ošetření fasciálních řetězců, A. Dunová

2020 Osteodynamika – level 2, rozšířené techniky k ošetření fasciálních řetězců a lymfatického systému, A. Dunová

2020 Rekvalifikační masérský kurz, Dexter Academy

2020 Nauč se číst svého koně I., K. Kumble

2020 Dornova metoda pro koně, V. Benešová

2020 Viscerální manipulace 1 (břišní dutina), A. Zapletalová

2021 Kraniosakrální terapie I., Upledger Institut

2021 Viscerální manipulace 3. (pánev), A. Zapletalová

2021 Osteodynamika – level 3, viscerální manipulace, A. Dunová

2021 Aplikovaná neurologie, K. Házová

2022 Osteodynamika – level 4, neurální manipulace, A. Dunová

2022 Osteodynamika – rozšířené fasciální techniky (hrudní a břišní dutina, pánev), A. Dunová

2023 Úvod, růst a vývoj – Péče o děti v TČM, terapie základních obtíží a prevence 1