Můj příběh

Osteodynamiku jsem objevila při náhodném setkání s úžasnou Kateřinou Kalinou z Domažlic, ke které jsem přišla s bolestí zad. Byla mi ošetřena krční páteř a bolestí zad vymizely. V té době jsem měla 8 týdenní miminko, v rámci vyprávění o porodu a starostech, které jsem s mým synem Timothym měla, mi Kateřina nabídla, ať ho druhý den přinesu k ní na ošetření.

Timothy od narození strašně plakal, nespinkal, zvracel, zploštila se mu hlavička díky jednostranné preferenci otáčení hlavy. I když jsem doktorům tvrdila, že mi miminko prostě nespí, resp. pak nespíme celá rodina a padáme všichni vyčerpáním, nikdo se nad tím nepozastavoval – diagnóza byla, že je naprosto v pořádku, nejspíš ho trápí kolika či některé miminka víc pláčou. Jednoho odpoledne tato situace vyústila rozhoukáním monitoru dechu a rychlou resuscitací a následného volání záchranky. Naštěstí díky rychlé reakci si Timík nenese žádné následky.

Ale zpět k terapii Timíka – Kateřina ho začala jemným dotykem ošetřovat, jen jsem tiše a nevěřícně pozorovala, jak se pod jejími dlaněmi začíná z velkého pláče uklidňovat. Měl stažené tkáně kolem žaludku, blokovanou celou pravou část těla a blokádu krční páteře na AO skloubení, tzv. KISS SYNDROM (více o kiss syndromu v záložce Odkazy). Po ošetření žaludku se na Kačku začal usmívat a já byla neskutečně dojatá, protože jsem viděla v jeho očích obrovskou úlevu. Při ošetření krční páteře v jejich rukách usnul.

Po její terapii se vše otočilo, začal spinkat, přestal zvracet, přestaly problémy s kojením a Timík začal být šťastným miminkem. Kačce budu dokonce života vděčná, protože obrovsky pomohla Timíkovi a také nám. Otevřela mi dveře k jiné práci s tělem, přivedla mě na dlouhou, ale krásnou cestu pochopení lidského těla a pomoci lidem a zvířatům terapií osteodynamiky. Obrovské díky ale také patří Andrejce Dunové, která tuto terapii založila.

Přeji si, aby jednoho dne, byly všechna miminka po narození ošetřena osteodynamikou, myslím, že by spousta maminek a miminek byla spokojenějšími..

Certifikáty

2020 Dornova metoda pro psy, A. Dunová

2020 Osteodynamika – level 1, ošetření fasciálních řetězců, A. Dunová

2020 Osteodynamika – level 2, rozšířené techniky k ošetření fasciálních řetězců a lymfatického systému, A. Dunová

2020 Rekvalifikační masérský kurz, Dexter Academy

2020 Nauč se číst svého koně I., K. Kumble

2020 Dornova metoda pro koně, V. Benešová

2020 Viscerální manipulace 1 (břišní dutina), A. Zapletalová

2021 Kraniosakrální terapie I., Upledger Institut

2021 Viscerální manipulace 3. (pánev), A. Zapletalová

2021 Osteodynamika – level 3, viscerální manipulace, A. Dunová

2021 Aplikovaná neurologie, K. Házová

2022 Osteodynamika – level 4, neurální manipulace, A. Dunová

2022 Osteodynamika – rozšířené fasciální techniky (hrudní a břišní dutina, pánev), A. Dunová